• Dnes je: Streda 24. júla 2024 meniny má Vladimír

Video Elon Musk plánuje na Mars priniesť internet

Video Elon Musk plánuje na Mars priniesť internet

Podľa Elona Muska budú osadníci na Marse schopní používať komprimovanú verziu internetu.

Elon Musk, generálny riaditeľ spoločnosti SpaceX, nedávno odhalil nové podrobnosti o plánoch spoločnosti - založiť ľudské osídlenie na Marse.

V diskusnom fóre na stránke Reddit Musk diskutoval ohľadne stratégie SpaceX. Konkrétne o pláne na získanie rakety a na jej prvé uvedenie na trh, ako aj o tom ako obrovská raketa prepraví cestujúcich na Mars.

Raketa má kód BFR a bude rovnako bezpečná a spoľahlivá ako komerčné lietadlá. Prvý let BFR je naplánovaný na rok 2022.

Musk tiež detailne vysvetlil ambície SpaceXu. Vysvetlil, že SpaceX nie je zameraný na budovanie samotných miest na Marse. Povedal, že spoločnosť bude navrhovať a budovať systémy na výrobu paliva, ale že sa nebude zameriavať napríklad na to, ako budú obyvatelia Marsu pestovať potraviny alebo budovať mestá. Musk tiež oznámila svoje plány na komunikačné pripojenie k červenej planéte. Má v úmysle vytvoriť obrovskú sieť obojsmerných komunikačných satelitov, ktoré by nielen urýchlila internetové pripojenia na celej Zemi, ale poskytli by ľuďom v odľahlých oblastiach rýchly a lacný internet. Podľa Muska budú osadníci na Marse schopní používať komprimovanú verziu internetu. Predpokladá, že dáta medzi Zemou a Marsom budú cestovať 3 až 22 minút.


"Naším cieľom je dostať sa tam a zabezpečiť základnú infraštruktúru pre výrobu pohonných hmôt a prežitie. Drsná analógia je, že sa snažíme vybudovať ekvivalent transkontinentálnej železnice. Veľké množstvo priemyslu však bude musieť na Marse postaviť mnoho ďalších spoločností a milióny ľudí. "

Očakáva sa, že tento veľmi ambiciózny projekt bude stáť okolo 10 miliárd dolárov. Ak však SpaceX dokáže implementovať kozmické pripojenie k internetu, môžeme byť v budúcich rokoch svedkami kolonizácie Marsu.


Elon Reeve Musk (* 28. jún 1971, Pretória, Južná Afrika) je inžinier, vynálezca, vizionár a úspešný podnikateľ. Je generálnym riaditeľom automobilky Tesla Motors a zároveň jej najväčším akcionárom. Vlastní firmu SpaceX, ktorá pôsobí v aerokozmickom priemysle. Stojí za vznikom spoločnosti PayPal.




Počasie

Recepty