• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Prežiť deň v koži muža? Prečo nie!

Prežiť deň v koži muža? Prečo nie!

Muž i žena spracovávajú informácie úplne iným spôsobom.

Muži a ich rozdiely v myslení a pocitoch sa môžu stať predmetom našej nespokojnosti, sporov a dokonca aj nadávok. Ale musí to tak byť? Čo sa tak od nich naopak nechať inšpirovať?

Určite je každému úplne jasné, aké sú základné rozdiely medzi mužom a ženou. Hlavne v oblasti telesnej stránky má každý úplne jasno.

Môžeme sa ale stretnúť aj s mnohými ďalšími zaujímavými rozdielmi, čo sa týka mužov a žien.

Nepreháňajú to zo svojím vzhľadom

Muži sa ráno nevenujú nadmernej hygiene tak ako ženy. Nemusia si umývať vlasy ani telo. Len si vyčistia zuby a ešte popritom stihnú aj ženy sledovať. Veľkú pozornosť nevenujú strapatým vlasom ani pomačkanému oblečeniu.

Urobte to ako muži! Keď sa ráno pozriete do zrkadla nesnažte sa nič upravovať. Naopak! Vyzdvihnite svoje prednosti, učešte sa, vyčistite si zuby a to úplne stačí.

Ráno myslia na seba

Muži si ráno v kľude vypijú káva, alebo čaj. Nevšímajú si čo sa okolo nich deje, maximálne si ranný nápoj užijú. Venujú sa len jednej veci . Mali by sa snáď obťažovať niečím iným?

Urobte to ako muži! Keď sedíte ráno s rodinou pri raňajkách nevzrušujte sa tým, že deti neposlúchajú a že s vami manžel nechce konverzovať, alebo že sa ponáhľate do práce. Venujte sa sami sebe a svojím raňajkám.

Neobviňuje sa

Muž keď vedie dieťa do školy, kľudne si dovolí sa rozčúliť. Nevyčíta si, že by v niečom urobil chybu.

Urobte to ako muži!Keď sa rozčúlite, neduste to zbytočne v sebe, otvorene povedzte čo vám vadí.

Nevracajú sa k tomu, čo bolo

Keď sa konečne muž ukľudní, nevracia sa späť v spomienkach a v kľude s dieťaťom nadviaže rozhovor.

Urobte to ako muži! Keď budete viac myslieť na prítomnosť naučíte sa odpúšťať a nebudete vyťahovať na svetlo staré krivdy.

Neohovárajú ostatných

Zo svojich obchodných partnerov a kolegov si spravia priateľov.

Urobte to ako muži! Nemyslite toľko na chyby ostatných a nehovorte o nich s ostatnými kolegami. Mohlo by sa stať, že sa vám ohováranie vráti. Naopak hovorte o ich prednostiach a urobte si z nich dobrých známych. Nikdy neviete kedy sa vám to bude hodiť.

Vedia sa sami odmeniť

Po náročnej práci si muž zájde bez výčitiek na pivo.

Urobte to ako muži! Mali ste dnes toho veľa? Dajte si schôdzku s kamarátkou v kaviarni. Žijete predsa len raz!Zaujímavé rozdiely, čo sa týka mužov a žien

Humor

Muži používajú humor veľmi často. Používajú ho nielen medzi kamarátmi, ale aj ako spôsob, ako prilákať pozornosť žien. Naopak ženy žartujú len zriedka. A práve preto si muži myslia, že ženy nemajú vôbec žiadny zmysel pre humor.


Pamäť

Prieskumy ukázali, že ženy si lepšie pamätajú rôzne výročia, narodeniny a podobne. Mužom naopak viac v pamäti uviaznu dáta, týkajúce sa napríklad toho, kedy je splatná hypotéka, alebo kedy majú ísť do servisu s autom.


Mozgové proporcie

Čelný lalok, ktorý je zodpovedný za riešenie problémov a limbická kôra je u žien v porovnaní s mužmi väčšia. Vďaka tomu dokážu ženy lepšie riešiť problémy a svoje emócie. Oproti tomu majú muži zase väčšiu parietálnu kôru, vďaka čomu majú sklon k lepším výkonom, dosahujú lepšie výsledky v oblasti matematiky a majú lepšiu orientáciu v mapách. Ženy zase viac vynikajú v umení.
Veci v kúpeľni

Muž má v kúpeľni iba 6 vecí: zubnú kefku, zubnú pastu, holiaci strojček, vodu po holení, mydlo a uterák. Žena má v kúpeľni 300 vecí, z ktorých väčšinu muž nedokáže ani len identifikovať.


Sladké a horké

Ženy lepšie rozoznávajú sladkú a cukrovú chuť čo vysvetľuje ich závislosť na čokoláde. Muži lepšie rozoznávajú horkú chuť a preto pijú radi pivo.


Muž i žena spracovávajú informácie úplne iným spôsobom. Inak uvažujú, veria v odlišné veci, inak vnímajú a majú aj odlišné priority. Najviac problémov medzi mužmi a ženami vzniká preto, že muži nechápu, prečo sa ženy nemôžu správať viac ako muži a ženy naproti tomu očakávajú, že sa muži budú správať ako oni.


Počasie

Recepty