• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Odteraz bude balenie aj pre Vás hračka.

Cestovanie sa stalo neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Je oveľa dostupnejšie ako v minulosti a to aj vďaka nízko nákladovým leteckým spoločnostiam a stále dostupnejším dovolenkám.

Pri každom balení však máte obmedzený priestor, niekedy až príliš. Aj pri klasických dovolenkových letoch je stále viac a viac cestujúci tlačených k tomu, aby ich batožina vážila menej. Má to však aj výhodu - čím menej veci si zbalíte, tým menšie množstvo ich postrácate.

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú problém s balením na dovolenku alebo výlet, nasledujúce videá budú ako stvorené práve pre vás. Videá obsahujú postupy, ako sa zbaliť tak, aby ste si zobrali čo najviac vecí do čo najmenších rozmerov batožín.

Pustime sa teda rovno na to, aby ste si následne mohli užiť svoju dovolenku, alebo výlet.Čo sa dá zrolujte

Praktickým trikom je tričká a tenšie nohavice zrolovať do rolky a stiahnuť gumičkou. Zmestí sa vám ich takto do batožiny na menej priestoru oveľa viac, ako keď ich len naukladáte na seba. Navyše sa ľahko vyberá potrebný kus oblečenia bez toho, aby ste rozhádzali všetky ostatné.

Tieto veci nesmiete zabudnúť

- platný cestovný pas alebo občiansky preukaz (ak cestujete iba na územie Európskej únie a Vaše deti majú už svoje doklady). Pri dokladoch si vopred overte dobu platnosti.

- ostatné cestovné doklady (cestovná zmluva, pokyny, letenka, cestovný lístok, vodičský preukaz apod.)

- peniaze, bankomatové karty /ak máte dve, pribaľte obe/

- cestovné poistenie, víza

- lieky ktoré užívate, zdravotná kartička, Európsky preukaz zdravotného poistenia

Pevný kufor a poriadne označenie

Vo vlastnom záujme si kúpte poriadne pevný kufor. Na mnohých letiskách nemusia bežné plátené kufre zaobchádzanie s batožinou vydržať. Pevný kufor z pružného materiálu vydrží takmer všetko a hoci sa jedná o nemalú investíciu, je to investícia v podstatne na dlhší čas, ktorá sa vám vráti.


Vždy sa oplatí vziať so sebou financie navyše. Nenoste ich však všetky pri sebe a neskladujte ich na jednom mieste. Porozdeľujte ich do rôznych kufrov, tašiek.Nezabudnite na batožinové štítky s osobnými údajmi. Cestovať inkognito sa veľmi neoplatí, najmä keď bude potrebné dokázať, že ten kufor je naozaj váš. Batožinu si vždy označte štítkom s Vašim menom, adresou, telefónom a trasou letu.

Pri cestovaní lietadlom odporúčame nedávať si všetky veci do kufra. Dôležité veci ako doklady, peniaze, citlivé veci (fotoaparát, kamera) si vezmite do príručnej batožiny. Nezabudnite na bezpečnostné pravidlá – do lietadla si nesmiete vziať tekutiny, gély, nožničky ani iné ostré predmety. Často býva problém aj s kozmetikou, preto vždy pozorne preštudujte pokyny cestovnej kancelárie a leteckej spoločnosti k Vašemu odletu a na nejasnosti sa radšej spýtajte.


Ak si chcete balenie urýchliť, môžete vynechať veci ako plutvy, šnorchel, či kozmetiku na opaľovanie - tieto veci si bez problémov kúpite na mieste. Samozrejme si trocha priplatíte, ale vyhnete sa platbe za prekročenie hmotnostného limitu vašej batožiny.Plastová krabička od vitamínov

Zmestí sa do nej všetko, čo by sa inak mohlo rozkotúlať po batožinách. Je veľmi praktická na malé predmety, lieky a podobne.

Gumičky do vlasov

Aj keď nemáte dlhé vlasy, gumičky do vlasov sú veľmi praktické. Dá sa nimi zviazať všetko, čo nedrží pokope a môže sa rozkotúľať kade tade. Sú napr. veľmi šikovné na káble, sluchátka a pod. Nebudete zbytočne neskôr tráviť čas ich otravným rozmotávaním a taktiež zabránite poškodeniu.

Zapínateľné vrecká

Sú tiež veľmi praktické, napríklad aj na veci ktoré by sa mohli vyliať a všetko na vôkol zašpiniť. Kozmetika toto veľmi ľahko dokáže. Vrecká sa tiež dajú použiť aj na zrolované oblečenie do valčekov.


Zoberte si polovicu oblečenia, čo ste si naplánovali, a dvakrát viac peňazí, ako ste pôvodne zamýšľali. Na túto radu si neskôr isto spomeniete.


Počasie Letoviská na 10 dní

Počasie

Recepty